KONTAKTUJTE NÁS

 Zaujal vás padel? Dajte nám vedieť! 

KONTAKTUJTE NÁS

 Zaujal vás padel? Dajte nám vedieť! 

Zaujímavosti o padli v číslach

Padel bol založený v Mexiku v roku 1969. V súčasnosti ho hrá 25 miliónov hráčov na svete vo viac ako 90 krajinách sveta. V Španielsku je viac ako 6 miliónov aktívnych padelových hráčov a viac ako 20 000 ihrísk, čo z neho robí druhý najpopulárnejší šport po futbale.

Medzinárodná federácia Padelu (IPF) bola založená v roku 1991, prvé oficiálne majstrovstvá sveta v padli sa konali v roku 1992. Zúčastnili sa ich Argentína, Španielsko, Veľká Británia a Francúzsko. Dnes má padel 50 oficiálnych národných federácií. Poslednými držiteľmi medailí z majstrovstiev sveta žien i mužov sú španielski reprezentanti.

Výraz ,,padel“ sa celosvetovo vyhľadáva viac ako 968 000-krát za mesiac.

Počas pandémie Covid-19 zažil padel najväčšiu explóziu rastu v Egypte a v škandinávskych krajinách. Padel si zamiloval aj slávny futbalista Zlatan Ibrahimovič, ktorý vybudoval vlastnú sieť padel centier. V roku 2021 bolo v Európe registrovaných viac ako 15 000 nových ihrísk. V tom istom roku sa konal medzinárodný turnaj v padeli s historicky najvyššou účasťou národných tímov (18 krajín).

Predaj padelových rakiet vo svete sa pohybuje na úrovni 900 000 kusov ročne.

Padel bol zaradený do oficiálneho programu nadchádzajúcich Európskych hier, ktoré sa uskutočnia v roku 2023 v Krakove. Skalní fanúšikovia tohto športu dúfajú, že by sa mohol objaviť aj na OH v Paríži v roku 2024.

Novinky

VIEW ALL -
  • in Blog

    Padel – šport pre celú rodinu

    Padel si v posledných rokoch podmanil srdcia ľudí na celom svete. Jeho popularita aj na Slovensku rastie. Je to zábavný, dynamický a zdravý šport pre celú rodinu. Spája prvky tenisu a squashu a s pomocou odborníka sa ho viete naučiť už za 20 minút. Aké sú výhody padelu? Na úvod toho nepotrebujete veľa, padelové rakety si viete...
  • in Arena Padel Bratislava, Slovenská padelová asociácia

    Darujte 2% a podporte rozvoj padelu na Slovensku!

    Zamilovali ste si padel a chcete sa aj aktívne podieľať na jeho ďalšom rozvoji? Podporte tento rok našu asociáciu, ktorá je od roku 2018 najvyšším oficiálnym orgánom správy padelu na Slovensku a darujte na jej fungovanie 2% zo svojej dane! Postup je jednoduchý: ÚDAJE POTREBNÉ NA POUKÁZANIE 2% Adresa: Zochova 755/3, 81103 Bratislava-mestská čas...
TOP