KONTAKTUJTE NÁS

 Zaujal vás padel? Dajte nám vedieť! 

KONTAKTUJTE NÁS

 Zaujal vás padel? Dajte nám vedieť! 

Zaujímavosti o padli v číslach

Padel bol založený v Mexiku v roku 1969. V súčasnosti ho hrá 25 miliónov hráčov na svete vo viac ako 90 krajinách sveta. V Španielsku je viac ako 6 miliónov aktívnych padelových hráčov a viac ako 20 000 ihrísk, čo z neho robí druhý najpopulárnejší šport po futbale.

Medzinárodná federácia Padelu (IPF) bola založená v roku 1991, prvé oficiálne majstrovstvá sveta v padli sa konali v roku 1992. Zúčastnili sa ich Argentína, Španielsko, Veľká Británia a Francúzsko. Dnes má padel 50 oficiálnych národných federácií. Poslednými držiteľmi medailí z majstrovstiev sveta žien i mužov sú španielski reprezentanti.

Výraz ,,padel“ sa celosvetovo vyhľadáva viac ako 968 000-krát za mesiac.

Počas pandémie Covid-19 zažil padel najväčšiu explóziu rastu v Egypte a v škandinávskych krajinách. Padel si zamiloval aj slávny futbalista Zlatan Ibrahimovič, ktorý vybudoval vlastnú sieť padel centier. V roku 2021 bolo v Európe registrovaných viac ako 15 000 nových ihrísk. V tom istom roku sa konal medzinárodný turnaj v padeli s historicky najvyššou účasťou národných tímov (18 krajín).

Predaj padelových rakiet vo svete sa pohybuje na úrovni 900 000 kusov ročne.

Padel bol zaradený do oficiálneho programu nadchádzajúcich Európskych hier, ktoré sa uskutočnia v roku 2023 v Krakove. Skalní fanúšikovia tohto športu dúfajú, že by sa mohol objaviť aj na OH v Paríži v roku 2024.

Novinky

VIEW ALL -
  • in Arena Padel Bratislava

    Už aj u nás akceptujeme MultiSport karty 

    Karta MULTISPORT je zamestnanecký benefit, s ktorým môžete vo voľnom čase urobiť niečo pre svoje zdravie a pohodu a pomáha s vyvážením osobného a pracovného života. Ak máte od zamestnávateľa túto kartičku, môžete ju od januára 2023 využiť každý deň na jeden bezplatný vstup v Arene Padel. Ako na to? Pôjdete na náš web www.arenapadel.s...
  • in Arena Padel Bratislava

    Padel pre deti

    Príďte stráviť čas so svojimi deťmi do Arény Padel. Zašportujete a zabavíte sa všetci. Čo je to padel? Čo je skvelé na tomto novom športe? Jednoduchosť, spoločenský aspekt hry a veľké množstvo zábavy. Šport pomáha deťom: Ak si netrúfate hrať padel rovno sami, úvodná hodina s trénerom, kurt a zapožičanie rakiet je ZDARMA. Ak sa deťom ...
TOP